Главная » Отношения, Семья » Як облаштувати зручну та практичну кухню?

Як облаштувати зручну та практичну кухню?

1Кухня – чи не найважливіша кімната в будь-якій оселі. Саме там родина збирається з самого ранку, відправляючись в школу чи на роботу та збирається ввечері після закінчення робочого дня. Раціонально облаштована кухня полегшує життя господині, робить процес приготування та прийому їжі зручним та приємним.

Принципи облаштування кухні залежать від її розміру та кількості меблів. Зазвичай в багатоповерхових будинках кухні невеликої площі, тому дуже важливо раціонально розподілити наявний простір в них. Слід потурбуватися про найважливіші меблі на кухню, серед яких обов’язковими мають бути:

1-2 тумби для приготування їжі;

навісні шафи (дуже зручні для приміщень малої площі, в них можна зберігати посуд, кухонне приладдя, сухі продукти);

стіл та стільці для прийому їжі.

Умовно зручна кухня має мати три функціональні зони:

Зона приготування їжі. Це місце, на якому господиня обробляє свої продукти, здійснює всі необхідні кулінарні операції. Сюди належить кухонна тумба, яка повинна бути поруч з мийницею для зручності споліскування рук, миття овочів та фруктів. Також до зони приготування їжі відноситься плита та холодильник. Ці три важливих елементи кухні утворюють «кухонний трикутник», тобто один з них повинен знаходиться не на одній лінії з іншими. Наприклад, плита і мийниця поруч, а холодильник – з іншого боку. Інколи розміри кухні не дозволяють розмістити холодильник в кухні і він виноситься в коридор, звільняючи таким чином більше простору для господині під час процесу приготування.2

Зона зберігання продуктів на посуду. Сюди належать навісні шафи, полички. До кухонь маленького розміру вдало пасують кутові полички та шафи. Обираючи їх треба звернути увагу на їхню глибину, щоб можна було зручно розмістити все наявне кухонне приладдя.

Зона прийому їжі. Вона повинна були трішки віддалена від перших двох зон, щоб господиня, виконуючи кулінарні процедури не натикалась на тих, хто сидить за столом. Якщо розміри кухні дозволяють, стіл та стільці для прийому їжі розміщують вздовж однієї стіни або посеред кухні.

Раціональний розподіл кухонної площі дозволяє організувати зручне робоче місце для хазяїв квартири, що значно полегшить процес приготування їжі та зробить зустрічі мешканців на кухні менш проблематичними.

А что Вы думаете?